Core Wallet Mobile ile; AVAX’ı Her Yerde Stake Edin!

Avalanche Türkiye
4 min readAug 31, 2023

Kullanıcılar artık, kolaylıkla Avalanche validatörlerini seçebilir ve AVAX’ı hareket halindeyken de delege edebilir.

DeFi’nin dinamik dünyasında, AVAX’ınızı stake etmek basit ve doğrudan olmalıdır. iOS ve Android için Core wallet, yeni özelliği Stake ile tam da bunu sunuyor. Stake, yeni başlayanlara ve DeFi kıdemlilerine hareket halindeyken Avalanche ağıyla etkileşim kurmanın en hızlı ve en sorunsuz yolunu sunuyor.

Stake Etme İşlemi, Token Staking’i Nasıl İyileştirir?

Core mobile stake ile, Avalanche üzerinde stake etmek için basit bir arayüz sağlar. Kullanıcıların karmaşık süreçlerde veya teknik jargonda gezinmeden doğrudan Avalanche ağına katılmalarını sağlamak için protokolün yerel delegasyonundan yararlanır.

Peki Staking Nedir?

Staking, Avalanche dahil olmak üzere birçok blokzinciri ağı tarafından kullanılan proof-of-stake (PoS) consensus mekanizmalarının önemli bir parçasıdır. Kullanıcılar token’larının değerini kilitleyerek ağın güvenliğini sağlar ve karşılığında ödüller alır.

Validatörler ve delegatörler token’larını stake ederek ağı korurlar. Validatörler, kendi node’larını çalıştırır ve ödülleri doğrudan ağdan alır. En az 2000 AVAX koymaları, donanım sağlamaları ve blokzincirinde aktif olmaları gerekir. Geniş katılımı teşvik etmek için, AVAX’larını validatörlerle paylaşan delegatörler (“delegasyon” olarak da adlandırılır), 25 AVAX kadar az bir miktar paylaşarak ve validatör tarafından alınan ödüllerin bir kısmını alarak consensus’e katılabilirler.

Core mobile stake ile, delegasyonu kolay ve erişilebilir hale getirir. Avalanche’a yeni başlayanlardan AVAX stake etmek için uygun ve verimli bir yola ihtiyaç duyan deneyimli kullanıcılara kadar herkes için tasarlanmıştır.

Stake’in Başlıca Özellikleri

Stake aynı zamanda gerçek bir kendi kendine saklama çözümüdür. Aracıları ve ekstra ücretleri ortadan kaldırarak varlıklarınız üzerinde her zaman tam kontrol sahibi olursunuz.

Stake işlemi basittir, Core mobil üzerinden sadece üç dokunuş uzağınızdadır. Delegasyon için 25 AVAX kadar az bir miktarla başlayabilirsiniz.

İleri düzey kullanıcılar da “Stake in Core mobile’ı” seveceklerdir çünkü sezgisel kullanıcı arayüzü aynı zamanda gelişmiş bir kullanıcı akışı içerir. Aynı zamanda; validatörleri delegasyon ücretleri ve çalışma sürelerine göre filtreleme gibi staking ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde önceden tanımlanmış parametreler ayarlamanıza olanak tanır.

Mobile ve Web’te Stake Etme Arasındaki Fark Nedir?

Özellik yelpazesi. Core mobile ile stake, öncelikle kullanıcıların AVAX’ı delege etmelerini sağlamaya odaklanır. Core web ile Stake ise, Avalanche üzerinde hem delegasyon hem de validasyon yapılmasını sağlar. Ek kontrol ve bilgi ile, daha kapsamlı bir deneyim sunar ve ağa stratejik olarak katılmak isteyen güçlü kullanıcılar için idealdir.

Peki Tüm Bu Anlatılanlar Işığında; Core Mobile’da AVAX Stake Etmeye Nasıl Başlanır?

Stake’i kullanmaya başlamak için Apple App Store veya Google Play Store’dan Core wallet’ı indirin.

Basit kurulum talimatlarını izleyin. Core wallet’ınızda en az 25 AVAX olduğunda, stake etmeye başlamaya hazırsınız demektir.

Stake etmek istediğiniz AVAX miktarınızı girin:

Ne kadar süreyle stake etmek istediğinizi seçin:

Stake bilgilerinizi onaylayın:

Stake’lerinizi kontrol etmek için yerleşik kontrol panelini kullanmalısınız:

Ava Labs ekibi Web3 için en sorunsuz araçları geliştirmeye kendini adamıştır. Topluluğun Core mobile’da yeni tanıtılan Stake özelliğini beğeneceğini umuyor ve sizi geri bildirimlerinizi paylaşmaya davet ediyoruz.

Bu metindedi herhangi bir beyan, garanti veya teminat olmaksızın yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Bunların hiçbiri Ava Labs, Inc., Avalanche Foundation Limited veya ilgili iştirakleri ya da bağlı kuruluşları tarafından onaylandığı anlamına gelmediği gibi yatırım veya finansal tavsiye de değildir. Lütfen bu “bildirimi” inceleyiniz ve herhangi bir projenin risklerini ve faydalarını doğru bir şekilde değerlendirmek için kendi araştırmanızı yapınız.

Ava Labs Hakkında

Ava Labs, Avalanche’taki yeniliklerin öncülüğünde Web3 için yüksek performanslı çözümlerin dağıtımını kolaylaştırıyor. Şirket insanların açık, izin gerektirmeyen ağlar kurma ve kullanma şeklini yeniden tanımlamaya yönelik umut verici bir vizyonu hayata geçirmek için, Wall Street veteranları ve ilk Web3 liderleriyle ortaklıkları bulunan Cornell bilgisayar bilimcileri tarafından kurulmuştur.

Ava Labs, insanların Web3 ile değer yaratma yöntemlerini yeniden tanımlıyor.

WebSayfası | Twitter | LinkedIn | Facebook

Medya İletişim: press@avalabs.org

--

--