Koreli Oyun Yayıncısı Neowiz; Ava Labs İle İşbirliğine Gidiyor!

Avalanche Türkiye
3 min readSep 7, 2023

Neowiz, Avalanche Arcad3'e katılarak Web3'e adım atan oyun kuruluşlarının ilk grubunu genişletti. Ayrıca, önde gelen Koreli oyun yayıncısının Web3 kolu Intella X, Avalanche’ta Web3 oyun olanaklarını keşfedecek.

Neowiz, Cats & Soup gibi 25 yıllık eğlenceli yayın geçmişine sahip olan, Pinokyo’dan esinlenen ve 2023'ün en çok satan oyunu olması beklenen ruhani oyun Lies of P’nin arkasındaki isim. Neowiz, 2023'ün 2. çeyreğinde 51 milyon ABD doları gelir elde etti.

İşbirliği bugün, Intella X’in Ava Labs Oyun Müdürü Ed Chang ile, Avalanche’ın “Korea Blockchain Week” kapsamındaki bir günlük konferansı Avalanche House Seoul 2023'te, bir strateji sohbeti için ana sahneye çıkmasıyla imzalanacak.

Bu anlaşma, Avalanche’ın Asya’da, özellikle de Kore ve oyun pazarlarında ivme kazandığı bir döneme denk geliyor. Özellikle, Neowiz, Avalanche ile uyum sağlamak için piyasa değerine göre ilk 100 oyun şirketinin dördüncüsüdür. Diğer üçü, Alibaba, Tencent ve GREE de Doğu Asya’da yer alıyor. Bir Xangle araştırma raporu, ilk 100 oyun şirketinin yaklaşık %70'inin Asya merkezli olduğunu ve Koreli şirketlerin “blokzinciri oyunları geliştirmede ön planda” olduğunu ortaya koydu.

Bu arada, bir başka bölgesel oyun lideri olan Japon medya devi Gumi de; ilk Arcad3 kohortuna katılanlar arasında yer alıyor.

Ava Labs Gaming Birim Başkanı Ed Chang, “Neowiz ile işbirliği yapmaktan ve Güney Kore’deki güçlü oyun ağımızı genişletmeye devam etmekten son derece heyecan duyuyoruz. Böylesine deneyimli bir oyun yayıncısının Arcad3'e katılması, tüm programı güçlendirecek aynı zamanda, ilk Arcad3 kohortunun uzmanlığı, Neowiz’i Web3 oyunlarına mümkün olan en iyi girişi yapacak şekilde konumlandıracak” diyor.

Neowiz’den Intella X, Avalanche Arcad3'ü en iyi Web3 oyun geliştiricileriyle işbirliği yapmak, öğrenmek ve yatırım yapmak için eşsiz bir fırsatolarak görüyor. Arcad3 misafirliği Intella X’in; NFT’ler, kültür, altyapı ve yenilikçi blokzinciri oyun stratejileri de dahil olmak üzere temel Web3 oyun alanlarında bilgi düzeyini yükseltmesine yardımcı olacak.

Avalanche Arcad3; Web2 ve Web3 sektör liderleri için tasarlanmış işbirliğine dayalı bir Web3 oyun eğitim programıdır. İlk kohort TSM/Blitz, Shrapnel, Merit Circle, Newoiz ve daha fazlasından oluşmaktadır. Programda Ava Labs tarafından yayınlanan derinlemesine içerikler (Web3 oyun tokenomics, uyumluluk ve iş modelleri gibi konularda), ofis saatleri, teknik destek, ağ kurma fırsatları ve daha fazlası yer alıyor.

NEOWIZ Eş CEO’su Taegeun Andrew Bae, “Bu işbirliğiyle, Intella X ve Ava Labs, Web3 oyun teknolojisi, ağ ve operasyonel know-how alanlarındaki uzmanlıklarını aktif bir şekilde paylaşacaklar” diyor ve ekliyor: “Web3 pazarına ilişkin öngörüler ve kapsamlı yatırım incelemeleri sayesinde kullanıcılarımıza yüksek kaliteli Web3 oyunları sunmayı hedefliyoruz.”

Neowiz ve Avalanche Gaming, her iki kuruluşun birleşik bilgi birikimi, teknik uzmanlığı ve yaratıcı anlayışlarından yararlanan ortak bir çabayla; sürükleyici, aynı zamanda yüksek kaliteli bir Web3 oyun endüstrisinin temelini atmaya kararlıdır.

Avalanche Hakkında

Avalanche, sonsuz ölçekte ve düzenli şekilde işlemleri bir saniyeden kısa sürede sonuçlandıran bir akıllı sözleşme platformudur. Yeni consensus protokolü, alt ağ (subnet) altyapısı ve HyperSDK araç seti Web3 geliştiricilerinin; güçlü ve özel blokzinciri çözümlerini kolayca başlatmasına olanak sağlar. Web3 geliştiricileri için tasarlanmış çevre dostu blokzincirinde istediğiniz her şeyi, istediğiniz şekilde oluşturun.

WebSayfası | Whitepapers | X | Discord | GitHub | Dokümantasyon | Telegram | Facebook | LinkedIn | Reddit | YouTube

NEOWIZ Hakkında

NEOWIZ, merkezi Güney Kore’de bulunan, küresel bir oyun yayıncısı ve geliştiricisi olarak bilinen halka açık bir şirkettir. Güney Kore’nin PC oyunlarının ilk günlerinden beri tanınmış bir yayıncı ve geliştirici olan NEOWIZ, 20 yıldır bir oyun web portalı işletmektedir. NEOWIZ, sosyal casino, MMORPG, spor, FPS ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli türlerde oyunlar geliştirmiştir. NEOWIZ konsol pazarında da güçlü bir oyuncudur ve bağımsız olarak bir milyon satan Skul’u başarıyla yayınlamıştır: The Hero Slayer’ı yayınlamıştır. Yakın zamanda, NEOWIZ tarafından geliştirilen Lies of P, 2022 Gamescom’da dünyanın en çok beklenen ve aranan yeni nesil konsol oyunu olarak üç ödül kazandı. NEOWIZ, Intella X’in oluşumuna katkıda bulunarak deneyim ve uzmanlığını platforma taşıyor.

WebSayfasıX

Intella X Hakkında

Intella X, oyun platformu sağlayıcıları için yeni bir ölçüt belirlemeye kendini adamış yeni nesil Web3 oyun platformudur. Tescilli platform hizmetleri ve hem oyun geliştiricilerini hem de oyuncuları ödüllendiren benzersiz bir hizmet protokolü aracılığıyla Intella X, blokzinciri oyunlarını yeniden tanımlıyor ve Web3'ün yaygın olarak benimsenmesini sağlıyor. Oyuncuları güçlendirme ve gelişen bir ekosistem yaratma vizyonuyla Intella X, Web3 devriminin ön saflarında yer alıyor.

WebSayfası | X | Telegram | Medium | Discord

--

--