PlayThink ve Loyalty Marketing, Mevcuttaki 100 Milyon Japon Kullanıcı İçin Web3 Ekosistemi Planlarını Avalanche Üzerinde Kurguluyor!

Avalanche Türkiye
3 min readSep 6, 2023

Japon kuruluşu Loyalty Marketing, Avalanche’ın yeni alt ağ altyapısını kullanarak Loyalty Marketing’in popüler sadakat ödül programı “Ponta“yı 2023 yılı sonuna kadar zincire bağlamak için blokzinciri hizmetleri sağlayıcısı PlayThink ile ortaklık kuracak. Bu subnet, Loyalty Marketing’in yaklaşık 100 milyon kullanıcı hesabına, NFT’ler gibi dijital koleksiyonların kitlesel ölçekte çıkarılması ve dağıtılması da dahil olmak üzere Web3 hizmetleri sağlamayı amaçlamaktadır.

PlayThink ve Loyalty Marketing, EVM (Ethereum Virtual Machine) akıllı sözleşme uyumluluğuna değer verdikleri ve aynı zamanda Avalanche’ın ultra hızlı sonuçlanma süresinden yararlanabildikleri için Avalanche’ı ve onun alt ağ altyapısını seçti. Alt ağların son derece özelleştirilebilir olması, Playthink ve Loyalty Marketing’in yüz milyonlarca kullanıcıya çok sayıda hizmet için yüksek hızlı bir blokzinciri oluşturmasına olanak tanıyor.

Loyalty Marketing Yürütme Kurulu Başkanı Tsuyoshi Hasegawa, “Dünya standartlarında bir akıllı sözleşme platformuna olan ihtiyaç, büyük ölçekli ve çok işlevli Web3 hizmetimizin dağıtımı için Avalanche’ı kullanma kararımızda belirleyici faktör oldu. Ava Labs’ın ileri teknolojisi ve bilgi birikiminin, Loyalty Marketing ve Playthink’in gelecekte harika yeni Web3 hizmetleri sunmasını sağlayacağını da umuyoruz” diyor.

Playthink Yürütme Kurulu Başkanı Junji Oshita ise: “Avalanche’ın Web3 dünyasında benzeri görülmemiş 100 milyonun üzerinde bir kullanıcı tabanına ulaşma çabalarımız için hem ölçeklenebilirlik hem de güvenilirlik açısından en iyi çözüm olduğunu düşündük” diyor ve sözlerini şu şekilde noktalıyor: “Kurumsal şirketler için Ava Labs’ın AvaCloud hizmeti, Avalanche’ı benimseme kararımızda belirleyici bir faktör oldu.”

PlayThink ve Loyalty Marketing Subnet kullanıcıları, Avalanche’ı temel alarak, neredeyse anında kesinliğe ve paylaşılan kaynakları tüketen diğer uygulamalar hakkında hiçbir endişe duymadan tutarlı bir şekilde hizmet sunabilmesini sağlayan soyutlanmış bir altyapı ortamına sahip olmayı beklemelidir!

Ava Labs İş Geliştirme Birimi Başkan Yardımcısı John Nahas bu önemli işbirliği ile ilgili: “PlayThink ve Loyalty Marketing, blokzincirini yalnızca kullanıcılar için mevcut hizmetleri geliştirmek için değil, aynı zamanda yalnızca Web3 teknolojisi ile mümkün olan tamamen yeni programları keşfetme konusunda net bir plana sahip. Onları Avalanche topluluğuna davet etmekten ve Avalanche’ın Japonya’da yarattığı etkiyi genişletmekten gurur duyuyorum” diyor.

Yeni Subnet, kitlesel benimsemeye uygun sorunsuz bir katılım deneyimi sunmayı planlıyor. Kullanıcıların NFT tabanlı oyunlar, teklifler ve koleksiyonlar etrafında inşa edilen genişletilmiş ödül deneyimine katılmak için dijital varlıklar edinmeleri gerekmiyor.

Lansman sırasında Ponta Subnet, PlayThink ve Loyalty Marketing’in alt ağ faaliyetlerinin birincil validatörleri olarak hareket ettiği bir konsorsiyum modeli olarak işletilecektir. Özetle; PlayThink ve Loyalty Marketing, ekiplerin herhangi bir kullanım durumu için merkezi olmayan ağları hızla oluşturmasına, dağıtmasına ve ölçeklendirmesine olanak tanıyan bir blokzinciri hizmeti olan AvaCloud hizmetleri aracılığıyla, alt ağı başlatmak için Ava Labs ile ortaklık kurdu.

Avalanche Hakkında

Avalanche, sonsuz ölçekte ve düzenli şekilde işlemleri bir saniyeden kısa sürede sonuçlandıran bir akıllı sözleşme platformudur. Yeni consensus protokolü, alt ağ (subnet) altyapısı ve HyperSDK araç seti Web3 geliştiricilerinin; güçlü ve özel blokzinciri çözümlerini kolayca başlatmasına olanak sağlar. Web3 geliştiricileri için tasarlanmış çevre dostu blokzincirinde istediğiniz her şeyi, istediğiniz şekilde oluşturun.

WebSayfası | Whitepapers | X | Discord | GitHub | Dokümantasyon | Telegram | Facebook | LinkedIn | Reddit | YouTube

Ava Labs Hakkında

Ava Labs, Avalanche’taki yeniliklerin öncülüğünde Web3 için yüksek performanslı çözümlerin dağıtımını kolaylaştırıyor. Şirket insanların açık, izin gerektirmeyen ağlar kurma ve kullanma şeklini yeniden tanımlamaya yönelik umut verici bir vizyonu hayata geçirmek için, Wall Street veteranları ve ilk Web3 liderleriyle ortaklıkları bulunan Cornell bilgisayar bilimcileri tarafından kurulmuştur.

Ava Labs, insanların Web3 ile değer yaratma yöntemlerini yeniden tanımlıyor.

WebSayfası | X | LinkedIn | Facebook

Loyalty Marketing, Inc. Hakkında

Loyalty Marketing, çok ortaklı puan programı “Ponta“yı işletmekte ve 100 milyondan fazla üyeye pazarlama hizmetleri sunmaktadır. Şirket, “yalın bir tüketici toplumu geliştirmeye katkıda bulunmak” kurumsal felsefesi altında, büyük miktarda veriden gerçek değere sahip bilgileri ortaya çıkarmakta ve daha verimli bir tüketici toplumu yaratmayı amaçlayan pazarlama desteği sağlamaktadır.

Playthink, Inc. Hakkında

Playthink, Inc. özelleştirilmiş NFT cüzdanları ve dağıtım araçlarının yanı sıra benzersiz tescilli blokzincirleri de dahil olmak üzere Web3 ve blokzinciri teknolojisinin sosyal uygulamalarına odaklanan bir girişimdir.

--

--